RSS kanál

Historie sportovních tříd

ST se zaměřením na atletiku datují svůj začátek na ZŠ Jitřní od roku 1985. V tomto období pod vedením zkušených atletických trenérů (J.Řezáčová ,I. Lysoň) a učitelů TV (Čepelák Vl., Veselá J.) patřily v celé republice mezi školy s nejlepším sportovními výsledky.

V 1. polovině 90 let dochází ke krátkému útlumu v celém systému a organizaci sportovních tříd. Novou krev do žil nalévá sportovním třídám na ZŠ Jitřní v polovině 90 let svým příchodem trojice V.Pešák, H. Kabrnová, R. Plíhal pod ředitelským vedením B. Stejskalové a posléze J. Blechy. V roce 1999 doplňuje tuto trojici M. Čepelák a v tomto složení fungují do roku 2006.

Za tuto dobu opustilo školní lavice ST plno výborných atletů, ale i sportovců, kteří se později uplatnili v jiné sportovním odvětví (I.Šlehobr – český rekordman v běhu na 100m, účastník ME, M.Jareš – reprezentant ČR v běhu na 800m, J.Foltýnová – finalistka MS atletů do 17 let ve skoku dalekém, J. Andrlík – reprezentant ČR a účastník a medailista z OH, MS a ME v kanoistice, M.Mysliveček – reprezentant ČR a medailista z MS v radio orientačním běhu, J. Kyndl – reprezentant ČR v pozemním hokeji, K. Kyndlová – reprezentantka ČR v pozemním hokeji, M. Novotná – účastnice a medailistka z MS v tancování, T. Duffek – juniorský reprezentant ČR v baseballu).

1.1.2008 dochází ke sloučení ZŠ Jitřní se ZŠ Filosofská a nástupnickou organizací se stává ZŠ Filosofská s rozšířenou výukou jazyků a s rozšířenou výukou tělesné výchovy, Praha 4, Filosofská 3.

Od 1.11.2008 prochází školní objekt ZŠ Filosofská v Jitřní ulici rozsáhlou rekonstrukcí učeben i tělocvičen. Po ukončení rekonstrukce(1rok) se ST i ŠSK vrací do Jitřní ulice.