RSS kanál

Školní sportovní klub (ŠSK)

warning: Creating default object from empty value in /data/www/zsfilosofska.cz/sport.zsfilosofska.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Historie

ŠSK Jitřní (od 1.9. 2008 ŠSK Filosofská) má dlouhodobou tradici a rukama zdejších trenérů prošla celá řada mládežnických reprezentantů a rekordmanů nejen v atletice, ale i v ostatních sportovních odvětvích. V roce 1994 se zrodila myšlenka a v roce 1999 byl zaregistrován u MVČR školní sportovní klub (oddíl) při naší základní škole.

• Zaujala vás atletika a máte chuť poznat její kouzlo?
  • Víte jaký sport má přezdívku „královna sportů“?
  • Máte rádi různé soutěže, míčové a pohybové hry, gymnastiku…?
  • Chtěli byste být všestranně nadaní jako Roman Šebrle a získat výbornou průpravu pro jiné sporty?
  • Dokážete přeskočit potok, přehodit šiškou strom, běžet s větrem o závod?
  • Jste ve věku 7-15 let?
  • Touží rodiče po smysluplném využití odpoledního volného času svých ratolestí pod vedením zkušených odborníků?

Kde trénujeme?

K tréninku využíváme školní atletické hřiště v Jitřní ulici, přes zimu máme k dispozici 3 tělocvičny v Jitřní ulici .Velice dobře nám slouží i lesopark v Hodkovičkách (cca 5 min od školy), kde nabíráme formu hlavně na jaře a na podzim.

Starší žactvo (8.-9. třída) již některé tréninky absolvuje na atletickém stadiónu ASK Slavia Praha.

Sportovní vybavení

Atletika patří mezi finančně nejméně náročné sporty a zde je základní sportovní vybavení, které by měl mít každý k dispozici:

• Kvalitní sportovní obuv na zavazování
  • 2x krátké tričko
  • 2x savé ponožky
  • krátké trenýrky nebo „elasťáky“
  • teplákovou soupravu
  • šusťákovou soupravu
  • čepice
  • rukavice
  • lahev na pití
  • od 6. třídy tretry

Rozpis tréninků - 2016/2017

Zde je aktuální rozpis tréninků pro 4.-9. třídu na rok 2016/2017 ( některé úpravy tréninků pro 8.-9. třídu v září a říjnu najdete na hlavní stránce)

V zimních měsících budou některé tréninky (hlavně 8.-9.třídy) v nafukovací hale na Strahově.

4.-5. třída D+H - ÚT-ČT  (15,30-16,30) Jitřní

6.-7. třída D+H - PO (15,00-16,30 ), ST (15,00-16,30) Jitřní

8.-9. třída D+H  - PO- (16,30-18,00), ST - (16,30-18,00), PÁ - (15,00-16,30) Jitřní

Oddílové příspěvky

Příspěvky činí pro školní rok 2016/2017 -  2000 Kč PRO VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE , sourozenci 3500,-  Kč

Příspěvek uhraďte laskavě na účet ŠSK – č.ú. 2000637860/2010 do 30.9.2016, přípravka 4.-5. třída do 15.10. jako variabilní symbol uveďte jméno dítěte.

V případě, že nebudete moci provést úhradu v daném termínu, domluvte si operativní řešení s předsedou ŠSK nebo vedoucím trenérem ST.

Poplatek se platí jednorázově na celý školní rok.

Pro žáky ST

Pro každého žáka ST je atletická průprava (sportovní příprava, trénink) povinnou součástí rozvíjení talentu a povinnou součástí vzdělávacího programu, který studuje.

Podmínkou existence ST se zaměřením na atletiku je aktivní účast žáků na závodech a soutěžích vypisovaných Českým atletickým svazem. Z těchto důvodů byl v roce 1999 náš ŠSK zaregistrován a založen, což ulehčilo všem žákům cestování za atletikou. Členství závodníků v tomto oddílu je podmínkou účasti v soutěžích. Každý člen oddílu platí 1x ročně oddílové příspěvky (viz. výše)